Aktualności
Taniec – doskonały sposób na ekspresję emocji   Data: 14 lipiec 2014
 Rytmiczne pląsy dawały uspokojenie, pozwalały się zdyscyplinować, działać w grupie i wyrażać to, co się czuje. Zawoalowanie tańca w rozmaite upiększenia, takie jak stroje taneczne, czy inne ozdoby, pozwoliły tancerzom tworzyć na scenach prawdziwe pokazy sztuki, które cieszyły zarówno oczy jak i serca. Estrady całego świata rozbrzmiewały w rytmach kołysząc lub emocjonując widzów. Taniec się udzielał, sprawiał radość, był swoistym sposobem ekspresji własnego ja. Grupy taneczne powstawały jedna za drugą. Nawet szkoły mają przecież dzisiaj swoje cheeleaderki.

Organizuje się kursy tańca, warsztaty dla początkujących i zaawansowanych tancerze, szkoli się ludzi, którzy ze swoimi ciałami potrafią zrobić niemal wszystko. Stwierdzenie, że muzyka łagodzi obyczaje jest jak najbardziej uzasadnione, wszak dzięki niej możemy dokonywać rzeczy wielkich, zmieniać swój nastrój, poznawać nowych ludzi a także własne ciało. Bez względu na to, czy chodzi o cziliderki, o tancerzy estradowych, ludzi zajmujących się breakdancem, czy mażoretki, zasada jest taka sama - wyrazić siebie poprzez taniec, pokazać innym ludziom, że dzięki niemu życie może nabrać całkiem innych barw.

W tańcu wyrazić można wszystko, złość, miłość, przywiązanie, rozpacz. Nie ma takiej emocji, która opierałaby się potędze tańca i dlatego właśnie został on przez ludzi tak uwielbiony. Znosi przecież wszystkie ograniczenia, daje władzę nad ciałem i pozwala zaprezentować to, co czuje serce. Czyż znajdziemy lepszy sposób, żeby cieszyć się swoim człowieczeństwem, jeżeli nie taniec?
 
Statystyka:
Przeglądano: 5711
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję Dalej
Biuletyn
Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie ? Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy biuletyn.
E-mail:
Twoje imię:
Oprogramowanie © oscGold Prawa zastrzeżone www.firanstory.pl